[O1] Błędne wskazania komputera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • arson-78
    Classic
    • 2011
    • 9

    [O1] Błędne wskazania komputera

    Zamieszczone przez Lis-Witalis
    Czy we wszystkich octaviankach są klocki hamulcowe z czujnikiem zużycia ?
    Czujniki mają wybrańcy Ja też nie mam
  • makog
    Rider
    • 2010
    • 345

    #2
    [O1] Błędne wskazania komputera

    Komputer błędnie mi wylicza średnie spalanie, a mianowicie na dystansie 600 km pokazał mi średnie spalanie na poziomie 5,2 natomiast wlałem do baku 39 litrów co daje spalanie na poziomie 6,5 litra. Czy ktoś się orientuje co może być przyczyną tak błędnych wskazań komputera ??
    http://www.wimeb.markomp.net
    Już nie moja Skodzina
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=31952

    Komentarz

    • goryl3
      Ambiente
      • 2010
      • 126

      #3
      Mi przy spalaniu 8-9L, MFA pokazuje 4L. W innych tematach nikt jeszcze nie udzielił odpowiedzi co jest przyczyną...
      www.jem-zdrowo.com.pl

      Komentarz

      • makog
        Rider
        • 2010
        • 345

        #4
        Czyli mam rozumieć że ten typ tak ma ?? :|
        http://www.wimeb.markomp.net
        Już nie moja Skodzina
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=31952

        Komentarz

        • Jeżyk
          Rider
          • 2009
          • 691

          #5
          Tak to już jest. do prędkościomierza i licznika kilometrów dane dochodzą ze skrzyni a do komputerka z ABS-u. Albo odwrotnie. Jakoś tak to jest. Ponoć to z ABS-u jest dokładniejsze. :P W każdym razie po przebadaniu VAG-iem wychodzi zupełnie inny dystans niż na liczniku przebiegu. Gdzieś już był ten temat, że można coś spróbować zmienić VAG-iem. Zauważ, że mając nawigację porównując dystans i prędkość auta ma się różnicę mniej więcej 5-10% w stosunku nawigacja-liczniki. Poza tym dochodzi jeszcze coś takiego jak inny obwód koła. Po lekkim starciu bieżnika też będzie różnica. Zmierz sobie obwód koła nowego i używanego np rok albo rezerwy i koła na aucie. Jak wyjdzie Ci różnica np 1cm to sobie policz jaka jest różnica w dystansie na 1000 km na przykład.
          Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

          Komentarz

          • faj3r
            Rider
            • 2008
            • 290

            #6
            ja też mam błędne - czasem bardziej, czasem mniej. zarejestruj sie na motosstat.pl i tam sobie sledź spalanie. to najlepsze rozwiązanie.
            O1 jest starym autem mimo wszystko i do tego w założeniu było z niższej półki niż VW także takie gadżety jak komputer czy czyjnik deszu nie będą działaać tak akuratnie jak te same użądzenia, z nowoczesnych aut.
            ©koda Octavia Elegance | 1.9TDI AHF 120KM / 252Nm | xenon | 312mm vRS brake system | KYB Excel-G
            :arrow: zdjęcia

            Komentarz

            • Jeżyk
              Rider
              • 2009
              • 691

              #7
              Zamieszczone przez faj3r
              ja też mam błędne - czasem bardziej, czasem mniej.
              Każdy tak ma więc się nie przejmuj makog, TTTM.
              Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

              Komentarz

              • rogoz
                Rider
                • 2006
                • 397

                #8
                Zamieszczone przez Jeżyk
                k to już jest. do prędkościomierza i licznika kilometrów dane dochodzą ze skrzyni a do komputerka z ABS-u. Albo odwrotnie. Jakoś tak to jest. Ponoć to z ABS-u jest dokładniejsze. :P W każdym razie po przebadaniu VAG-iem wychodzi zupełnie inny dystans niż na liczniku przebiegu.
                U mojej O1 resetuję licznik kilometrów i i komputer po każdym tankowaniu do pełna. Wskazania przejechanego dystansu są identyczne.
                Jeżeli chodzi o średnie spalanie to komputer pokładowy zaniża wskazania o ok. 0.1-0.3 l/100km względem wyliczenia z tankowań. Zimą różnice mam większe, ale wynika to nieewidencjonowanego przez komputer poboru paliwa przez Webasto.

                Komentarz

                • goryl3
                  Ambiente
                  • 2010
                  • 126

                  #9
                  Litr w jedną czy drugą można zrozumieć ale żeby różnica była dwukrotna :?: :?: :?:
                  www.jem-zdrowo.com.pl

                  Komentarz

                  • laurin
                    Rider
                    • 2009
                    • 727

                    #10
                    Mi zawyża - ostatnio tankowałem i na kompie 7,1 a faktyczne spalanie 6,7 z tankowaniem z kilkukrotnym odbijaniem pistoletu. TTTM

                    Komentarz

                    • -shadow-
                      Drive
                      • 2009
                      • 93

                      #11
                      Koledzy to nie prawda że TTTM. Jeżeli różnice są znaczne to proponuję sprawdzić kodowanie licznika szczególnie jeżeli chodzi o impulsator.

                      Komentarz

                      • goryl3
                        Ambiente
                        • 2010
                        • 126

                        #12
                        A możesz konkretniej powiedzieć jak to zrobić ? Czytałem też coś o powtórnej adaptacji liczników, tylko niewiem jak to wykonać, i czy nie ma to wpływu na immobilizer ?
                        www.jem-zdrowo.com.pl

                        Komentarz

                        • -shadow-
                          Drive
                          • 2009
                          • 93

                          #13
                          Odpowiedź jest na forum Link

                          Komentarz

                          Pracuję...